פרסומת

לחגוג בר מצווה מחדש
כשברשות לשיקום האסיר גילו כי ישנם אסירים משוחררים שמעולם לא חגגו בר מצווה, החליטה הרשות

כשברשות לשיקום האסיר גילו כי ישנם אסירים משוחררים שמעולם לא חגגו בר מצווה, החליטה הרשות לארגן להם טקס מיוחד: בר מצווה משותפת ברחבת הכותל המערבי!

האסירים הם דיירי ובוגרי ההוסטל של הרשות לשיקום האסיר, ועל אף שעברו כבר מזמן את גיל שלוש עשרה, אף פעם לא מאוחר מדי להשלים להם את החוויה שהחסירו בילדותם, ולחגוג להם טקס בעל משמעות גדולה כל כך לחיים.

ואכן, בתאריך כ"ט חשוון תשס"ז (20/11/06) בבוקר, הגיעו החוגגים ובני משפחותיהם לרחבת הכותל המערבי בירושלים והשתתפו בסיור במנהרות הכותל. בתום הסיור הרב הראשי הרב שלמה עמאר, בירך את החוגגים בברכה מיוחדת.

לאחר הסיור התקיים ברחבת הכותל המערבי טקס הנחת התפילין והעלייה לתורה במעמד רב הכותל.

בטקס היתה התרגשות עצומה. כל אחד מהחוגגים עלה לתורה והניח תפילין, לקול קריאות שמחה מצד בני המשפחה ובליווי זריקת הסוכריות מכיוון עזרת הנשים...

בנאום מרגש שנאם אחד האסירים המשוחררים, הוא אמר: "התכנסנו כאן היום כדי לחגוג לנו בר מצווה. כולנו עברנו תלאות רבות וקשיים רבים, ואנו עומדים כאן היום וגאים לעשות זאת כשאנו נקיים וצלולים. אנו עומדים כאן היום שמחים ונרגשים מעצםהמעמד הזה ומתחייבים לדרך החדשה שבחיינו, אותה נשמור ובה נלך בגאווה כשראשינומורמים".

בסיום הטקס, סעדו החוגגים את ליבם בסעודה חגיגית שנערכה לכבודם במסעדה ברובע היהודי.

שלמה בקיש, מנכ"ל הרשות לשיקום האסיר אומר כי משמעות הטקס לאותם אסירים משוחררים היא לא רק דתית: "30 אסירים משוחררים קיבלו שוב את חווית הילדות שאבדה להם לפני שנים.אנחנו רואים את היום המרגשהזה, את האירוע הזה, כתמריץ נוסף, לכך שהאסירים המשוחררים יפתחו מהיום והלאה דףחדש, ולא יחזרו שוב לבתי הכלא".

ועוד הוסיף המנכ"ל כי בכוונתו להפוך את הטקס למסורת, על מנת שעוד ועוד אסירים משוחררים שלא זכו לחגוג את בר מצוותם, יזכו לחוויה זו!

צוות המדריך הכולל לבר המצווה מצטרף ומאחל המון מזל- טוב!