פרסומת

מתנת בר מצווה לכותל המערבי
משפחת פאליק הגיעה לארץ מפנמה וממיאמי עם בנה מאיר (מירו) בן השלוש עשרה לחגוג בר מצווה למאיר

משפחת פאליק הגיעה לארץ מפנמה וממיאמי עם בנה מאיר (מירו) בן השלוש עשרה לחגוג בר מצווה למאיר. ההפתעה המיוחדת של משפחת פאליק היתה מתנה ייחודית לעם ישראל:ספר תורה לכותל המערבי!

טקס בר המצווה נפתח בסיום כתיבת האותיות האחרונות של ספר התורה המהודר בידי הרב לאו, רב יהודי פנמה הרב לוי, רב הכותל המערבי הרב שמואל רבינוביץ, וחתן בר המצווה, אביו ואחיו. בטקס נכחו גם רבנים מגדולי הדור, ביניהם הרב הראשי לישראל הרב שלמה עמאר והרב בקשי דורון. כמו כן אישי ציבור וביניהם סגן ראש הממשלה ושר התחבורה מר שאול מופז.

במהלך האירוע נשאו דברים הרב מאיר לאו שציין כי ביום בר המצווה של בנם, משפחת פאליק בחרה לערוך הכנסת ספר תורה המכיל את בתוכו את כל תרי"ג המצוות, אל הכותל המערבי שהוא נצח עם ישראל.

הרב בקשי דורון הדגיש את חשיבות תרומת ספר התורה לכותל המערבי דווקא, בשל הציבור הרב שיקרא בספר התורה. הרב שלמה עמאר שדיבר על קבלת עול תורה ומצוות בגיל בר המצווה כקשר אל השרשרת המחברת לכלל העם היהודי לדורותיו.

שחל פאליק, אביו של מאיר סיפר כי כל חייו הוא מחנך את ילדיו בדרך התורה, וכי הוא מתרגש מאד על כך שזכה להכניס את ספר התורה כתרומה לכותל המערבי דווקא ביום כניסת בנו לעול תורה ומצוות, וכי האירוע הזה יחקק בליבו ובלב כל המשפחה לנצח.

זה המקום לציין כי משפחת פאליק ידועה בתרומתה הרבה לתושבי ארץ ישראל בתחומים שונים, וביניהם הפצת התורה, ותמיכה בחיילי צה"ל (האגודה למען החייל).

צוות אתר בר מצווה מאחל למאיר ולבני משפחתו: מזל טוב ותזכו למצוות.

מאמרים בנושא בת מצווה תוכל למצוא באתרינו בת מצווה המדריך הכולל